Baker Brand Logo 8.25" Red/white Skateboard Deck
€94.95
Tax included
Baker Brand Logo Skateboard deck. Size 8.25"x31.75"; Wheelbase 14.25". 7 Plies maple. OG Shape with mellow concave. Black Griptape offered (installation on request)
Description
Baker Brand Logo Skateboard deck. Size 8.25"x31.75"; Wheelbase 14.25". 7 Plies maple. OG Shape with mellow concave.
Product Details
BAKER-2LOGOREDWHITE825-DECK
Data sheet
| Width | 8.25"(20,95cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 14.25" |
| Concave | Medium |
| Grip tape | Gifted (Free installation upon request) |
| Disciplines | Street, Skatepark |
| Shape | Standard Popsicle |
| Lenght | 31.75" |
Specific References
| EAN13 | 3662492329129 |
|---|