Cliché Letter Press 8" Red Skateboard Deck
€44.95
Tax included
Cliché Lettre Press Red Skateboard Deck. Size 8"x31.6", Wheelbase 14.25". Medium Concave, Standard Popsicle shape. 7 Plies US Hard Maple
Description
Cliché Letter Press Red Deck. Size 8"x31.6", Wheelbase 14.25". Medium Concave, Standard Popsicle shape. 7 Plies US Hard Maple.
Product Details
CLICHE-LETTERPRESSRED8-DECK
Data sheet
| Width | 8.0"(20,32cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 14" |
| Concave | Medium |
| Griptape | Not Included |
| Disciplines | Street, Skatepark |
| Shape | Standard Popsicle |
| Lenght | 31.6" |
Specific References
| EAN13 | 194521030322 |
|---|