Sk8mafia Surrey Bandana 8.25" Skateboard Deck
Sk8mafia Tyler Surrey Pro model skateboard deck size 8.25"x31.52". 7 ply US hard rock maple. Medium Concave, Standard Popsicle shape. "Bandana" Graphic. Black Jessup Griptape offered (installation on request)
Order it before 09:00 of tomorrow and receive it between 4/17/26 and 4/21/26 with Shop2Shop By Chronopost
-
Free shipping from 70€ France & Benelux / 190€ UE & Swiss -
30 Day return policy
Description
Sk8mafia Tyler Surrey Pro model skateboard deck size 8.25"x31.52". 7 ply US hard rock maple. Medium Concave, Standard Popsicle shape. "Bandana" Graphic
Product Details
Data sheet
| Width | 8.25"(20,95cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 14.2" |
| Nose Lenght | 6.7" |
| Tail Lenght | 6.4" |
| Concave | Medium |
| Disciplines | Bowl, Street, Skatepark |
| Kicks | Double Kicks |
| Shape | Standard Popsicle |
| Lenght | 31.52" |
Specific References
| EAN13 | 8433975125843 |
|---|