Globe G1 Stack 8.25" Daydream Skateboard Deck
€54.95
Tax included
Globe G1 Stack skateboard deck size 8.25" x 32", Wheelbase 14.25". Standard popsicle shape, Resin-7 hard rock maple. Medium concave. Black Griptape offered (installation on request)
Description
Globe G1 Stack skateboard deck size 8.25" x 32", Wheelbase 14.25". Standard popsicle shape, Resin-7 hard rock maple. Medium concave
Product Details
GLOBE-G1STACK825-DECK
Data sheet
| Width | 8.25"(20,95cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 14.25" |
| Concave | Medium |
| Disciplines | Street, Skatepark, Bowl |
| Kicks | Double Kicks |
| Shape | Standard Popsicle |
| Lenght | 32" |
Specific References
| EAN13 | 0194604043799 |
|---|