Vision Go Skate or Go Home 10.25" Skateboard Deck
This is a message every skate rat supports Go Skate Or Go Home! The Vision Go Home Or Go Skate reissue Old School Skateboard Deck is made from 7-ply maple wood, has width of 10.25" and a length of 30", with a 16" wheelbase and a single kick shape. This is a fun board for cruising, bowl riding, pumptrack, or even to hang a a piece of art. Black Jessup Griptape offered (installation on request)
Order it before 14:30 of today and receive it between 5/16/26 and 5/20/26 with Chronopost International
-
Free shipping from 70€ France & Benelux / 190€ UE & Swiss -
30 Day return policy
Description
This is a message every skate rat supports Go Skate Or Go Home! The Vision Go Home Or Go Skate reissue Old School Skateboard Deck is made from 7-ply maple wood, has width of 10.25" and a length of 30", with a 16" wheelbase and a single kick shape. This is a fun board for cruising, bowl riding, pumptrack, or even to hang a a piece of art
Product Details
Data sheet
| Width | 10.25" |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 16" |
| Disciplines | Bowl, Cruiser, Pumptrack |
| Kicks | Single Kick |
| Mounting of Trucks | Top mount |
| Shape | Old School |
| Lenght | 30" |
Specific References
| EAN13 | 0710664070874 |
|---|