Heroin Auntie Razoregg 9.75" Skateboard Deck
Heroin Auntie Razoregg 9.75" (9.38" at the truck mounting points) x 32.68". Wheelbase 14.3". Symmetrical "Egg" (oval) shape combining the comfort of a wide board with the agility of a narrower deck. Cutout contour with a pronounced "Razor edge," enhancing the feel under your feet. 7-ply maple construction. Illustration by Mark "Fos" Foster. Heroin decks are high-quality, durable, and offer consistent pop. They have a strong identity in both shape design and graphics. Wood tone may vary.
Order it before 09:00 of tomorrow and receive it between 5/23/26 and 5/27/26 with Shop2Shop By Chronopost
-
Free shipping from 70€ France & Benelux / 190€ UE & Swiss -
30 Day return policy
Description
Heroin Auntie Razoregg 9.75" (9.38" at the truck mounting points) x 32.68". Wheelbase 14.3". Symmetrical "Egg" (oval) shape combining the comfort of a wide board with the agility of a narrower deck. Cutout contour with a pronounced "Razor edge," enhancing the feel under your feet. 7-ply maple construction. Illustration by Mark "Fos" Foster. Heroin decks are high-quality, durable, and offer consistent pop. They have a strong identity in both shape design and graphics. Wood tone may vary.
Product Details
Data sheet
| Width | 9.75"(24,76cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 14.3" |
| Concave | Medium |
| Grip tape | Not Included |
| Disciplines | Bowl, Street, Skatepark |
| Kicks | Double Kicks |
| Shape | Egg |
| Lenght | 32.68" |
Specific References
| EAN13 | 2500000702419 |
|---|