Ace Classic 44 146mm Polished Skateboard Truck (Pce)
€29.95
Tax included
Description
Product Details
ACE-CLASSIC44POLISHED
Data sheet
| Height | 53mm |
|---|---|
| Width | 146mm(5.75") |
| Construction | Cast Aluminium |
| Weight | 397 Grs |
| Geometry | Traditional |
| Bushings Heights & Shapes | Barrel, Cone, Short Street Height 0.4", Street Height 0.5" |
| Recommended Board Size | 8.5" to 9", 8.25" to 8.5", 8.25" |
| Trucks Axles Diameter | 8mm(Standard) |
| Axle width | 8.35" 8.35" |