Arbor Zeppelin Flagship Longboard Deck
€139.95
Tax included
Arbor Zeppelin Flagship Collection has a performance mid-length drop–through shape for an exceptional carving experience and float through your turns. Size 32" x 9" with a 23" wheelbase. Clear resin grip
Description
Arbor Zeppelin Flagship Collection has a performance mid-length drop–through shape for an exceptional carving experience and float through your turns. Size 32" x 9" with a 23" wheelbase. Clear resin grip
Specs: L: 32.00” W: 9” WB: 23.00”
Wood material comes from sustainable sources of supply; Wood by-product is reclaimed for use in other products; Decks are produced using eco friendly water-based sanding sealers
Product Details
ARBOR-ZEPPELINFLAG20-DECK
Data sheet
| Width | 9"(22,86cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 23" |
| Griptape | Included |
| Disciplines | Carving, Cruising |
| Kicks | No Kick |
| Mounting of Trucks | Drop Through |
| Lenght | 32" |
Specific References
| EAN13 | 5059415055285 |
|---|