Globe Goodstock 8.125" Black Skateboard Deck
€44.95
Tax included
Globe Goodstock serie skateboard deck size 8.125" x 31.875", Wheelbase 14.25". Standard popsicle shape, Resin-7 hard rock maple. Medium concave. Black Jessup Griptape offered (installation on request)
Description
Globe Goodstock serie skateboard deck size 8.125" x 31.875", Wheelbase 14.25". Standard popsicle shape, Resin-7 hard rock maple. Medium concave
Product Details
GLOBE-GSTOCKBLACK8125-DECK
Data sheet
| Width | 8.125"(20,63cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 14.25" |
| Concave | Medium |
| Disciplines | Street, Skatepark, Bowl |
| Kicks | Double Kicks |
| Shape | Standard Popsicle |
| Lenght | 31.875" |
Specific References
| EAN13 | 0608145540599 |
|---|