Yow Teahupoo 34" Surfskate Deck
Yow Teahupoo 34" x 10" surfskate deck. 19" wheelbase. Intermediate size providing excellent power and easy handling. Kick tail. Suitable for pumping, pumptrack excursions, surf training, etc. Made in the Spanish Basque Country. Printed grip tape included.
Order it before 14:30 of today and receive it between 4/18/26 and 4/22/26 with Chronopost International
-
Free shipping from 70€ France & Benelux / 190€ UE & Swiss -
30 Day return policy
Description
Yow Teahupoo 34" x 10" surfskate deck. 19" wheelbase. Intermediate size providing excellent power and easy handling. Kick tail. Suitable for pumping, pumptrack excursions, surf training, etc. Made in the Spanish Basque Country. Printed grip tape included.
Product Details
Data sheet
| Width | 10"(25,4cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 19" |
| Concave | Medium |
| Grip tape | Included |
| Disciplines | Surfskate |
| Kicks | Single Kick |
| Mounting of Trucks | Top mount |
| Lenght | 34" |
Specific References
| EAN13 | 8433975263989 |
|---|