Cliché Peace 8" Purple Red Complete Skateboard
€84.95
Tax included
Cliché 8" x 31.56" complete skateboard with Peace Purple Red Graphic. 7 ply Maple; Medium Concave. Set with Black griptape, Tensor Alloys 5.25"Trucks, Abec 5 Bearings, 52mm 92A Wheels(Hybrid hardness).
Description
Cliché 8" x 31.56" complete skateboard with Peace Purple Red Graphic. 7 ply Maple; Medium Concave. Set with Black griptape, Tensor Alloys 5.25"Trucks, Abec 5 Bearings, 52mm 92A Wheels(Hybrid hardness).
Product Details
CLICHE-PEACEPURPRED8-PACK
Data sheet
| Width | 8.0"(20,32cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 14" |
| Concave | Medium |
| Disciplines | Street, Skatepark |
| Kicks | Double Kicks |
| Shape | Standard Popsicle |
| Lenght | 31.56" |
Specific References
| EAN13 | 194521073480 |
|---|