Baker Brand Logo 8" Red/white Complete Skateboard
€149.95
Tax included
Baker Brand Logo Skateboard. Size 8"x31.5"; Wheelbase 14.25". 7 Plies maple. OG Shape with mellow concave. Set with Jessup Griptape, Tensor Alloy 5.25" Trucks, Abec 7 Bearings, 52mm Wheels
Description
Baker Brand Logo Skateboard. Size 8"x31.5"; Wheelbase 14.25". 7 Plies maple. OG Shape with mellow concave. Set with Jessup Griptape, Tensor Alloy 5.25" Trucks, Abec 7 Bearings, 52mm Wheels
Product Details
BAKER-LOGOREDWHITE8-PACKFKT
Data sheet
| Width | 8.0"(20,32cm) |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 14.25" |
| Concave | Low |
| Disciplines | Street, Skatepark |
| Kicks | Double Kicks |
| Shape | Standard Popsicle |
| Lenght | 31.5" |
Specific References
| EAN13 | 3663174012469 |
|---|