Santa Cruz Screaming Hand 7.8" Pink Skateboard Deck
€74.95
Tax included
The Screaming Hand Pink by Santa Cruz Skateboards. 7.8" x 31", 7 Ply US Maple, Medium Concave, Popsicle shape. Santa Cruz Skate Co. Since 1973. Black Griptape offered (installation on request)
Description
The Screaming Hand Pink by Santa Cruz Skateboards. 7.8" x 31", 7 Ply US Maple, Medium Concave, Popsicle shape. Santa Cruz Skate Co. Since 1973
Product Details
SCRUZ-SCREAMHANDPINK78-DECK
Data sheet
| Width | 7.8" |
|---|---|
| Construction | 7-Plys Maple |
| Wheelbase | 13.5" |
| Nose Lenght | 6.5" |
| Tail Lenght | 6.8" |
| Concave | Medium |
| Disciplines | Bowl, Street, Skatepark |
| Shape | Standard Popsicle |
| Lenght | 31" |
Specific References
| EAN13 | 193172237333 |
|---|